Jaro období projektů – FINANČNÍ GRAMOTNOST

Ve čtvrtek 13. dubna jsme zahájili „školní projektové jaro“ v rámci něhož nás čeká řada zajímavých a netradičních vzdělávacích aktivit. (viz leták vpravo)

 

První máme tedy již za sebou. Proběhla „velká školní putovací hra“ se zaměřením na finanční gramotnost. Na čtrnácti stanovištích měli žáci za úkol řešit různorodé úlohy a získávat body do celkového pořadí. Potýkali se nejen s početními úkoly či doposud neznámými pojmy a terminologií, ale učili se i používat nové technologie a postupy při řešení. Současně si žáci prohlubovali schopnosti práce v týmu, delegování úkolů a kooperace, na některých místech pak dokonce rozvíjeli i své kreativní myšlení. Celý den byl určen pro žáky 5. – 9. tříd. Za nejpřínosnější aktivitu žáci označili hledání podezřelých znaků v e-mailové zprávě. Nejvíce finančně gramotné třídy po sečtení všech bodů tedy pro tento rok jsou:

pořadí třída
1. 7.A
2. 7.B
3. – 5. 8.C, 6.B, 6.C
jaro plakatek 2023 - Jaro období projektů - FINANČNÍ GRAMOTNOST

publikováno: 14. 4. 2023 22.21

zařazeno v: ,