„Vyprávět zvukem“ (výtvarný workshop)

V rámci výtvarné výchovy navštívili žáci 8. tříd a  7. B během listopadu a prosince výtvarný workshop „Vyprávět zvukem“, o který se postaraly lektorky z nově vzniklé galerie Kunsthalle Praha. Tento výjimečný galerijní prostor nabídl našim žákům zajímavý pohled na vnímání zvuku a jeho zkoumání v umění. Pomocí speciálních elektrosluchů měli možnost prozkoumat budovu bývalé trafostanice a zjistit, co vše kolem nás vyzařuje elektromagnetické vlnění. V rámci workshopu si také žáci vytvořili vlastní zvukovou kompozici pro světelně-kinetické plastiky umělce Zděňka Pešánka. Tyto zvukové kompozice je možné zhlédnout na: (Tvořivá galerie 8 :: V lavici (webnode.cz)

Žáci tak propojili nejen své znalosti z fyziky, ale i hudební výchovy. Na závěr celé akce jsme společně navštívili aktuální výstavu německého výtvarníka Georga Hildebrandta, který ve své tvorbě pracuje s analogovými nosiči zvuku (vinyl, zvukové pásky, audiokazety). Děkuji všem třídám za příjemné zážitky a už se těším na další společné výtvarné toulky.

Lenka Piechová


publikováno: 4. 2. 2023 21.39

zařazeno v: ,