BEZPEČNÝ INTERNET odkazy

Protože my i vy čelíme stále většímu riziku, kdy naše děti tráví příliš času na internetu, aniž bychom si uvědomovali, jakým hrozbám tam mohou čelit, rozhodli jsme se Vám v tomto ohledu pomoci a objednali jsme na mnoha školách osvědčený seminář „Jste online“, který poprvé proběhl ve středu 14. února. Protože se seminář setkal s velmi pozitivním ohlasem, uspořádali jsme ho následně ještě dvakrát. Na tomto semináři se zúčastnění nejen že dozvěděli spoustu zajímavých a důležitých informací, ale mohli se i ptát na vše, co je v souvislosti napadalo. Současně se dozvěděli, kam se v případě nebezpečí obrátit. Zmiňované odkazy na www stránky a aplikace uvádíme níže.

(odkazy budou v budoucnu doplněny a stránka rozšířena)

Informace (weby):

WWW.PRVOK.UPOL.CZ (WEB CENTRA PRVOK)
WWW.NAPISNAM.CZ (ONLINE PORADNA)
WWW.DITEVOHROZENI.CZ (PRVNÍ POMOC PRO PEDAGOGY A VYCHOVATELE)
WWW.SEXTING.CZ (MINIWEBSITE ZAMĚŘENÁ NA OBLAST SEXTINGU)

ONLINE PORADNA PROJEKTU E-BEZPEČÍ WEB: WWW.NAPISNAM.CZ

PORADNA PROJEKTU SEZNAM SE BEZPEČNĚ! WEB: WWW.SEZNAMSEBEZPECNE.CZ

POMOC ONLINE (INTERNET HELPLINE)
TELEFON: 116 111 nebo 800 155 555
E-MAIL: POMOC@LINKABEZPECI.CZ
WEB: WWW.INTERNETHELPLINE.CZ

RODIČOVSKÁ KONTROLA – APLIKACE, KTERÉ POHLÍDAJÍ VAŠE DĚTI

ESET® PARENTAL CONTROL PRO ANDROID
Přívětivá mobilní aplikace ochrání vaše děti před nástrahami mobilního internetu, závislosti na hraní her a pomáhá zjistit, kde právě jsou.

Qustodio Parental Control
Aplikace Qustodio Parental Control vám pomůže monitorovat a řídit to, co vaše děti na telefonu či tabletu dělají. To znamená sběr dat o používání zařízení, možnost monitoringu skrze web a dále blokování aplikací či internetových stránek. Jako bonus v placené verzi pak můžete využít i lokalizování vašich dětí a sledování příchozích a odchozích hovorů a SMS.

Kidoz games and videos for children
Kidoz mění váš tablet na bezpečné místo pro děti jediným poklepáním. Do zpátečního stavu přitom zařízení uvedete zadáním PINu. Vedle klasických funkcí jako je blokování nevhodného obsahu na internetu přináší Kidoz i jakousi platformu se speciálními videi a dětskými hrami. Určeno pro ty nejmenší.

X3Watch Accountability
X3Watch Accountability monitoruje aktivitu na webu, umí blokovat porno stránky a další nevhodné stránky zobrazující násilí, drogy a podobně. Součástí aplikace je také pravidelný sběr informací o aktivitě a její přehledné vyobrazení.

Norton Family
Parental control aplikace od renomované společnosti Norton pomáhá filtrovat nevhodné aplikace a webové stránky s nepatřičným obsahem. Zároveň s tím aplikace Norton Family dává rodičům možnost zpětně kontrolovat, jaké stránky si jejich děti prohlédly.

Kids Place – Parental Control
Velice oblíbená a zástupy uživatelů prověřená aplikace Kids Place – Parental Control vám umožní sestavit speciální domovskou stránku pro vaše děti prostou nevhodných aplikací. Dalšími funkcemi Kids Place – Parental Control je potom možnost blokovat příchozí hovory během používání aplikace, zakázat in-game nákupy ve hrách, nebo přístup na internet. Docela komplexní a navíc stabilní aplikace, na níž je fakt spoleh.

Screen Time Parental Control
Screen Time Parental Control je šikovná aplikace pro monitorování činnosti vašich dětí při užívání telefonu a zároveň i řízení jejich návyků. To znamená, že skrze aplikaci můžete dítěti zakázat používání některých aplikací během vyučování, nebo jim v této době rovnou odepřít celý telefon apod.

Parental Control Board
Opět monitorační aplikace s možností zákazu některých webových stránek a aplikací, která se nedá jen tak jednoduše vymazat. Pro tuto možnost musíte vstoupit do rodičovského módu chráněného PINem. I vynalézavější děti tak mají smůlu.

Parent Control
Oproti většině aplikací našeho seznamu hodně netradiční aplikace rodičovské ochrany. Vedle ještě docela běžné možnosti monitorování místa pobytu vašich dětí totiž umožňuje nastavení lokace, ve které má vaše dítě dovoleno se pohybovat, nebo rychlosti jízdy autem, kterou má dodržovat.

are4
Aplikace s možností vzdáleného sledování pohybu dětí skrze GPS, monitorování jejich aktivity na internetu i v samotném mobilu včetně hraní her a používání aplikací, navíc pěkně přehledně, ba přímo komfortně.

Kids Zone Parental Controls
Rodičovská aplikace umožňující zakázat přístup k nepovoleným aplikacím a stránkám, kterou lze velice jednoduše nastavit. Proto je tato aplikace vhodná rodičům, kteří se s moderními technologiemi zase tak nekamarádí.


publikováno: 21. 10. 2021 15.24

zařazeno v: , ,