Červnová legorobotika na Klinice techniků

Ve středu 12. 6. jsme završili společně s třídou 4.B naše vzdělávací cesty za legorobotikou. V květnu program již navštívily třídy 5.D a 4.A. Tentokrát se do akce pustila zmíněná 4.B a musím říct, že pod jejich rukama vyrostlo 8 legorobotů různých velikostí a tvarů. Jedno však bylo společné pro všechny, všichni měli za úkol sestavit legorobota, který bude schopný jezdit. Pro všechny byla důležitá spolupráce a komunikace. Kdo chtěl, mohl pomoci těm, kteří si na začátku nevěděli rady. Všichni pečlivě zkoušeli, vymýšleli důmyslné konstrukce a experimentovali s podobou robota. Opět si žáci vyzkoušeli blokovou formu programování, při které procvičili angličtinu a základní práci s digitálním zařízením – notebookem.

Děkuji celé třídě 4.B a jejich paní třídní učitelce za doprovod. Lenka Piechová

 

 


publikováno: 12. 6. 2024 23.05

zařazeno v: ,