Muzejní den 2023

V úterý 24.10.2023 před podzimními prázdninami proběhl ve škole tradiční muzejní den. Všechny páté třídy a třídy 2. stupně se rozjely a rozešly po muzeích. Některé navštívily nově zrekonstruované Armádní muzeum Žižkov či vyjely na Letnou do zemědělského nebo technického muzea.

Muzejní den – aneb jak jsme objevovali zapomenutého génia

Naše třída 6.C se vydala po stopách zapomenutého génia do Národního zemědělského muzea v Praze. Formou kvízové hry jsme sledovali stopu renesanční osobnosti, jež zasáhla hned do několika vědních oborů. Šest týmů obdrželo kufříky plné pomůcek a indicií, pomocí kterých byly naváděny po celé budově muzea. Žáci si vyzkoušeli nejen svou orientaci po budově, ale i čtení s porozuměním či práci s digitální technologií (QR kódy a odpovědi na online kvízové otázky). Po správném zodpovězení otázek tým získával jednotlivé informace o zapomenutém géniovi a kusy klíče k vyluštění šifry. A víte, co mají společné tornádo, včely a hrách? Pokud ne, určitě se vydejte do zemědělského muzea na dobrodružnou výpravu, která je určena nejen dětským kolektivům, ale i rodičům s dětmi.

A než jsme se vydali na cestu zpět do školy, stačili jsme si prohlédnout všechny expozice, které muzeum nabízí. Někteří svůj čas trávili v expozici gastronomie a možnosti vyzkoušet si interaktivní vaření, jiní si lámali hlavy kvízovou hrou v expozici zemědělství, kde nalézt stříbrný šuplík s luštěninami, byl velký úkol. A nezapomněli jsme ani na svět rybolovu nebo myslivosti. Krásné výhledy, leč trochu zastřené do podzimního oparu, nabízel i pohled ze střechy muzea v expozici Živá zahrada pohledů.

Za třídu 6.C Lenka Piechová

 

Třídy 9.ABC pak v rámci Muzejního dne navštívily Armádní muzeum na Žižkově a díky pracovním listům se dozvěděly nové informace o první polovině 20. století.


publikováno: 28. 10. 2023 21.31

zařazeno v: ,