Jaro období projektů – School Week for Sustainbility

sw4s1 - Jaro období projektů - School Week for Sustainbility
sw4s2 - Jaro období projektů - School Week for Sustainbility
sw4s3 - Jaro období projektů - School Week for Sustainbility

 

Po „velké školní putovací hře“, která byla zaměřena na finanční gramotnost (viz níže), jsme pokračovali celotýdenním projektovým vyučováním se zaměřením na environmentální výchovu. Během celého týdne jsme krom návštěvy zoologické zahrady, kde jsme absolvovali naučný program, měli možnost vyslechnout si poutavé přednášky či zúčastnit se řady zajímavých workshopů.

 

A protože nás mimo jiné zaujala aktivita prezentovaných neziskových organizací, dali jsme si za cíl formou dobrovolných příspěvků vybrat finanční obnos, o jehož konkrétním využití pak v samotném závěru rozhodnou sami žáci.

fundraising - Jaro období projektů - School Week for Sustainbility

FINANČNÍ GRAMOTNOST

Ve čtvrtek 13. dubna jsme zahájili „školní projektové jaro“ v rámci něhož nás čeká řada zajímavých a netradičních vzdělávacích aktivit. (viz leták vpravo)

 

První máme tedy již za sebou. Proběhla „velká školní putovací hra“ se zaměřením na finanční gramotnost. Na čtrnácti stanovištích měli žáci za úkol řešit různorodé úlohy a získávat body do celkového pořadí. Potýkali se nejen s početními úkoly či doposud neznámými pojmy a terminologií, ale učili se i používat nové technologie a postupy při řešení. Současně si žáci prohlubovali schopnosti práce v týmu, delegování úkolů a kooperace, na některých místech pak dokonce rozvíjeli i své kreativní myšlení. Celý den byl určen pro žáky 5. – 9. tříd. Za nejpřínosnější aktivitu žáci označili hledání podezřelých znaků v e-mailové zprávě. Nejvíce finančně gramotné třídy po sečtení všech bodů tedy pro tento rok jsou:

pořadí třída
1. 7.A
2. 7.B
3. – 5. 8.C, 6.B, 6.C
jaro plakatek 2023 - Jaro období projektů - School Week for Sustainbility

publikováno: 16. 6. 2023 16.11

zařazeno v: ,