#jsemlaskavec u nás ve škole

7. ročník celorepublikového happeningu #jsemlaskavec zavítal poprvé i k nám do školy. Myšlenkou celého projektu je motivovat děti od 3 do 18 let, aby si vyzkoušely, jaké to je dělat dobro a rozdávat radost kolem sebe. Den laskavosti připadá na 13. 11. 2023, což je také dnem, kdy bylo možné se do aktivity zaregistrovat. Náš Dream Team Žižkov si v rámci třídnických hodin v 6.C dal za cíl pomoci zvířatům a lidem bez domova. Na začátku jsme oslovili organizaci, která pomáhá zvířatům – Útulek pro opuštěná zvířata Městské policie hl. města Prahy v Troji. Jejich okamžitá reakce nás potěšila a začali jsme shromažďovat pamlsky, konzervy, granule i hračky pro čtyřnohé kamarády. Na oplátku nám útulek nabídl možnou prohlídku samotného areálu. Během sbírky se k nám připojila třída 4. A s paní učitelkou Natálií Fifkovou. Ve třídě tak k naší sbírce přibyla další krabice psích dobrot a hraček.

Druhá naše laskavost směřovala k pomoci lidem bez domova. Po důkladném zjišťování organizací pomáhajícím lidem bez domova v hlavním městě se nám podařilo oslovit organizaci Naděje, která poskytuje pomoc lidem v nouzi, mezi což patří i oblast lidí bez domova. V současné době se snažíme přispět sbírkou trvanlivých potravin a pánského zimního oblečení a obuvi. Naše třídní sbírka nekončí dnem laskavosti, ale budeme se snažit přispět do konce měsíce listopadu. Poté všechny vybrané věci poputují jak do útulku, tak k lidem bez domova.

Tímto bych ráda poděkovala všem žákům 6.C, kteří se zapojili a přispěli na naše dva laskavé cíle. Dále děkuji žákům 4.A a jejich ochotné paní učitelce za nemalé přispění do společné sbírky.

Lenka Piechová


publikováno: 14. 11. 2023 23.18

zařazeno v: ,