Pracoviště Žerotínova

Kontakt:

Žerotínova 36,

telefon: 271 774 432

V budově se učí žáci od první do páté třídy. V přízemí školy je zřízena mateřská školka.
Po ukončení páté třídy budou žáci přecházet na ZŠ Chelčického.
Pro žáky 1. – 5. ročníku zůstaly na škole kvalifikované paní učitelky s krásným vztaham k dětem a zajišťují pro žáky klidné, příjemné a motivující prostředí ve vyučování. Tím, že jsou v budově pouze děti z MŠ a I. st. ZŠ je zajištěno bezpečné prostředí pro žáky, klid, rodinné zázemí a pohodové klima ve školní práci.
Ve škole funguje školní družina i školní jídelna.

Vybavení školy: tělocvična, hřiště ve vnitrobloku školy, počítačová učebna s 15 počítači připojených na internet, učebna s interaktivní tabulí, keramická dílna, učebna pro výtvarnou výchovu, cvičná kuchyňka

Školní jídelna ŽEROTÍNOVA
Provozní doba:
kuchyň 6:00 – 14:30
jídelna 11:30 – 13:30
Úřední hodiny (pí Věra Strieglová): strieglova (at) chelcickeho.cz
pondělí 7:00 – 9:00, 13:00 – 14:00
út – pá    7:00 – 9:00

Družina

Školní družina tvoří přímou součást školy, má vlastní výchovný program s celou řadou zajímavých aktivit, které umožňují žákům strávit užitečně svůj volný čas. Naše školní družina je velmi oblíbená. Paní vychovatelky se snaží svým přístupem vytvořit dětem rodinné prostředí, děti, které tu tráví celé odpoledne, jsou velmi spokojené. V současné době má 4 oddělení pro 1. až 5. ročník. Odpolední činnost se zaměřuje na sportovní vyžití – pohybové hry, florbal, míčové hry – je využívána tělocvična i venkovní hřiště. Pro děti, které rády vyrábí, má k dispozici netradiční výrobní materiály, ze kterých vznikají krásné výrobky a vkusné dárečky. K oblíbeným akcím ŠD patří vánoční besídka s občerstvením, maškarní ples, pálení čarodějnic, oslava Dne dětí, celodenní a polodenní výlety, diskotéky, divdélka, přednášky ap. Organizace činnosti:

• Ranní ŠD je v provozu od 6:30 hod. do 7:45 hod.
  • Odpolední od 11:40 hod. do 17:30 hod.
  • Vyzvedávání dětí 12:45 hod. až 14:00 hod. a 15:30 hod. až 17:30 hod., ve dnech, kdy jsou kroužky, vždy hned po kroužku, v pátek od 12:45 hod. bez omezení
  • Děti odcházejí domů podle zápisních lístků. Výjimku lze domluvit s p. vychovatelkou předem. Žák bez vědomí vychovatelky ŠD neopouští. Za žáka, který byl ve škole a do ŠD se nedostavil , vychovatelka neodpovídá.

Plán družiny: LISTOPAD

Středa: 6. 11.
Diskotéka duchů a strašidel (Halloween)

Středa: 13. 11.
Výlet do Šestajovické svíčkárny
Exkurze ve výrobně svíček – plnění a vrstvení koupel. soli do lahvičky, svíčka
Odjezd v 13:15 hod.
Návrat cca v 17:00 hod.
Cena: 70 Kč
Sportovní oděv i obuv
S sebou batůžek se svačinou a pitím, kapesné
Ostatní: Kreativní dílna

Středa: 20. 11.
Kreativní dílna

Středa: 27. 11
Červená (1.C) – solná jeskyně
S sebou do batohu:- malou svačinu, pití a převlečení.
(kraťasy a tričko)
Návrat cca v 16:30 hod.
Ostatní: Kreativní dílna

Plán družiny: PROSINEC

Středa: 4. 12.
Čertovsko-Mikulášské hrátky

Středa: 11. 12.
Vánoční besídka školní družiny (jen pro děti)
Prosíme, respektujte časový rozsah při vyzvedávání dětí.
(tj. do 13:30 a nebo po 16 hod.)

Středa: 18. 12.
Vánoční jarmark „Království Žerotínky“
(viz. plakát)
Přinesené občerstvení do kavárny, předejte prosím do ŠD)

Vážení rodiče, v posledním prosincovém týdnu nejsou zájmové kroužky.
(nebyly započítány do lekcí)

Všem dětem i rodičům přejeme krásné prožití vánočních svátků a do nového roku 2020 hodně zdraví, a duševní pohody.