1. místo v celostátním kole soutěže ve finanční gramotnosti

fgtitulnn - 1. místo v celostátním kole soutěže ve finanční gramotnosti

S radostí oznamujeme, že se nám letos podařilo úspěšně obstát v soutěži ve finanční gramotnosti, kterou organizuje spolek METODICA, institut pro další vzdělávání, z.s. ve spolupráci s Evropskou asociací finančního plánování Česká republika (EFPA ČR). Poté, co jsme ovládli kolo obvodní, podařilo se nám zvítězit i v kole krajském a to jak v kategorii žáků 1. stupně, tak i v kategorii žáků 2. stupně ZŠ (+ nižší třídy víceletých gymnázií). Žáci plnili úkoly z okruhů: informační gramotnost, peněžní gramotnost, cenová gramotnost, rozpočtová gramotnost, právní gramotnost, ochrana spotřebitele. Výsledky celostátního klání pak byly stanoveny na základě vyhodnocení úspěšnosti v kolech předcházejících a tak mladší žáci se umístili na místě osmém a starší žáci letos soutěž ovládli a obsadili místo první.

publikováno: 12. 3. 2020 15.42