Kurz angličtiny s rodilým mluvčím

Vážení rodiče,

rádi bychom Vám nabídli možnost předběžně přihlásit Vaše dítě do kurzu angličtiny s rodilým mluvčím dotovaného městskou částí.

MČ Praha 3 již třetím rokem nabízí tyto kroužky pro děti od 5. do 9. tříd škol Prahy 3, probíhají na ZŠ Jeseniova, ZŠ Lupáčova, ZŠ Lobkovicovo a vaše děti se tam mohou přidat.

Pokud se podaří vytvořit skupinku na Vaší škole a kapacity lektorů to dovolí, mohou probíhat i na vaší ZŠ.

Kurzy jsou součástí iniciativy radnice MČ podpořit výuku AJ na Praze 3 – pro žáky Prahy 3 jsou zdarma, případně za dobrovolný příspěvek, tak abychom mohli kurzy nabídnout, co největšímu počtu dětí.
Každá lekce trvá 60 min. Předpokládá se 70% účast, případně včasná a odůvodněná omluva z účasti na kurzu.
Při nedodržení podmínek se účastníci/jejich zákonní zástupci zavazují uhradit kurzovné až do výše 2 000 Kč.

Výuka v kurzu probíhá s kvalifikovaným rodilým mluvčím angličtiny. Lektor si připravuje pro děti aktivity, které se zaměřují zejména na aktivní komunikaci.
Děti si vybudují a upevní aktivní slovní zásobu a naučí se používat základní prostředky komunikativní gramatiky. Naším cílem je, aby se dítě seznámilo s cizím jazykem tak, jak ho používají rodilí mluvčí a odbouralo strach a ostych z používání angličtiny.

Předběžné přihlášení je možné na adrese: https://forms.gle/6Q7NUVFzVK3xvZZb7.

Jak hodnotili děti a rodiče letošní kurzy?

Skvèlý přístup, zajímavá a nápaditá forma výuky, dokáže udržet pozornost žáků“

„Několikrát jsem měla možnost sledovat synovu lekci konanou on-line. Práce lektora naprosto předčila moje očekávání
a mému synovi velmi pomohla ve zlepšení znalosti angličtiny.“

Na vzdělání dětí na Praze 3 nám záleží!

Mgr. Dagmar Ouřadová
referentka/ tajemnice Výboru pro výchovu a vzdělávání

Odbor školství

Havlíčkovo nám. 700/9