„V galerii se skicákem“ (výtvarný workshop)

Žáci 6. A vyrazili 13. ledna do Národní galerie, aby si vyzkoušeli, jak se tvoří mezi významnými výtvarnými díly. Naše první cesta za uměním v rámci hodin výtvarné výchovy vedla do Veletržního paláce, kde jsme společně navštívili výtvarný workshop „V galerii se skicákem“. Jak už samotný název napovídá, v galerii jsme se nejen seznámili s uměleckými díly, představili si stručnou historii Veletržního paláce, ale také tvořili. Žáci si během workshopu vytvořili skicák, do kterého se snažili zachytit inspiraci uměleckými díly, mezi něž např. mohly patřit originální díla světově známých umělců jako byl Pablo Picasso, Vincent van Gogh, Joan Miró nebo Paul Gauguin. Všichni žáci tak měli možnost setkat se s uměním na vlastní kůži a zároveň si vyzkoušet moment inspirace pro svou vlastní tvorbu. Děkuji celé třídě za nevšední zážitek a výtvarnou inspiraci. Byli jste neskutečně tvořiví.

Lenka Piechová


publikováno: 4. 2. 2023 21.48

zařazeno v: ,