Výprava do oblasti Chodska

Žáci pátých tříd podnikli vlastivědnou výpravu s přesahem do vzdělávacích oborů finanční gramotnosti, matematiky a dalších předmětů. Na základě přímých žážitků žáci rozlišují památky jako jsou hrady, zámky a kláštery. Pojmenují nejdůležitější součásti středověkých měst. Zároveň celý den strávili na čerstvém vzduchu v oblasti Chodska pod Českým lesem. Navštívili hrad a zámek Horšovský Týn, město Domažlice a klášter v Chotěšově. Den byl zpestřen i zajímavým obědem v podobě krůty po italsku s divokou rýží či hovězích líček na kořenové zelenině s dýňovým pyré. Z celého výletu si žáci odnesli sladkou tečku na závěr – tradiční chodský koláč vyráběný v ruční výrobně v Bořicích. Výlet byl spolufinancován z projektu MČ Prahy 3 – Zdravé děti na trojce sloužícího podpoře vzdělávacích výjezdů dětí a žáků a aktivního trávení času.


publikováno: 11. 4. 2018 12.05

zařazeno v: